sosyal sorumluluk

 

SOSYAL SORUMLULUK

AZEL, İnsanların refahı ile doğanın bütünlüğü ve türlerin çeşitliliğinin korunması arasında sürdürülebilir bir dengenin gözetilmesi gerektiğine inanır.

Bu çerçevede insanla doğayı bütünleştiren her türlü faaliyeti ve doğa sporlarını desteklemektedir.

AZEL, bu yaklaşımla doğa sporlarını evrensel ölçütlerde yapmak için çalışan, sürdürülebilir insan-doğa ilişkisinin korunması konusunda bilimsel çerçevede çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerine sponsor olmaktadır.

 

 
İTÜ UFUK GÜLDEMİR YABAN HAYATI Müzesi
AZEL, Türkiye’nin ilk Yaban Hayatı Müzesi olan, İstanbul Teknik Üniversitesi Ufuk Güldemir Yaban Hayatı Müzesi’nin ana sponsorları arasında yer almaktadır. İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde inşa edilen İTÜ UFUK GÜLDEMİR YABAN HAYATI Müzesi, fauna ve floranın tüm çeşitliliği ile doğal denge içinde korunması için farkındalık yaratmak, çevre ve doğal yaşama ilişkin duyarlılığı canlı tutmak, memeliler, kuşlar, böcekler, kelebekler gibi sergilerin yer aldığı temalarla, çocuklarımız ve gençlerimizde yaban hayatı sevgisi oluşturmayı amaçlıyor.
www.itu.edu.tr

 
Türkiye Köpek Irkları Federasyonu - Ana Sponsoru
AZEL, Uluslararası FCI üyesi “Türkiye Köpek Irkları Federasyonu”nun 10 yıl süresince ana sponsorluğunu üstlenmiştir. KIF, Türkiye’de köpek ırk standartlarının korunması, yerli köpek ırklarının dünyaya tanıtılması için çalışmalar yapmaktadır.
www.kif.org.tr